Concordia Üniversitesi

1157
Concordia Üniversitesi
Kanada Eğitim Danışmanlığı

Concordia Üniversitesi Hakkında

Concordia Üniversitesi, iki önde gelen kurumun, Sir George Williams Üniversitesi ve Loyola Koleji’nin 1974’te birleşmesinden doğdu. Kurum, Kanada’nın birinci sınıf metropolü olan Montreal’in merkezinde bulunan bir devlet araştırma üniversitesidir. Concordia Üniversitesi, esnek öğrenme yöntemi ve toplumsal zorlukları geniş bir bakış açısıyla incelemek için öğretim ve araştırmayı kullanmaya kendini adaması ile tanınır. Yabancı ve yerli öğrenciler için üniversite, Quebec ve Kanada’daki en iyi üniversiteler ve enstitüler arasındadır.

Kurum, 100’ün üzerinde yüksek lisans ve 300’ün üzerinde lisans programı ve dersi ile önemli istihdam olanakları arayan öğrencilere sayısız olanaklar sunmayı hedeflemektedir. Concordia Üniversitesi’nin John Molson İşletme Okulu, rutin olarak Kanada’nın en iyi on işletme okulu arasında gösterildi.

Üniversiteye kabul edilen öğrenciler, aktif, ilgili ve bağlantılı bir kentsel yaşam tarzı olan Concordia yaşam tarzına maruz kalacaklar. Çevrenizdeki şehir gibi kurum da yenilik ve çeşitlilikten beslenir. Montreal’de yaşamak, ufkunuzu olduğu kadar düşüncelerinizi de genişletecektir. Yaşamı, çalışmayı ve eğitimi birleştirmek için öğrenciler gruplara, spora, profesyonel ağlara ve destek hizmetlerine katılmaya teşvik edilir.

Neden Concordia Üniversitesi’nde Eğitim Almalı?

Hepimizin bildiği gibi, Concordia Üniversitesi Kanada’da ve dünyada yüksek öğrenimin geleceğini değiştirmek için gerekenlere sahiptir. İşte okulu ilk seçeneğiniz yapmanız için birkaç ikna edici neden.

 • Deneyimsel öğrenme, araştırma ve çevrimiçi eğitim açısından Concordia en ileri görüşlü kolejlerden biridir.
 • 50 yaşın altında, Kanada’nın en iyi üniversitesi olarak sıralanır.
 • Sanat ve tasarım alanında bile Concordia Enstitüsü, Kanada’nın en iyi üniversitesi olarak gösteriliyor.
 • Bloomberg Businessweek, onları 2018’de Kanada’nın en iyi 4. MBA programları olarak adlandırdı.
 • Kuzey Amerika’daki en düşük yaşam maliyetlerinden birine ve makul eğitim ücretine sahipler.
 • Kurum, olağanüstü ve yenilikçi araştırma ve eğitim programları ile dünya çapında tanınmaktadır.

Concordia Üniversitesi Kabul Oranı

Concordia Üniversitesi kabul oranı, % 78.2 aralığındadır ve bu okula girmeyi orta derecede kolaylaştırır. Bu, 100 başvurandan Concordia Üniversitesi’ne kabul edilmek isteyen yaklaşık 78 öğrencinin kabul edildiği anlamına gelir. Ayrıca, Concordia Üniversitesi’ne kayıtlı öğrencilerin yüzdesi %20,4’tür. Ayrıca, Üniversite 160 ülkeden 8.400 uluslararası öğrenciden oluşan uluslararası bir öğrenci nüfusuna sahiptir. Bu, Concordia Üniversitesi’ni Kanada’daki uluslararası başvuru sahipleri için yüksek öğrenim için çekici bir olasılık haline getiriyor.

 

Concordia Üniversite Sıralaması

 • Dünya genelindeki üniversiteler arasında 551-560. sırada (QS Dünya Üniversite Sıralaması, 2022)
 • 117. sırada (2022 THE Young University Rankings)
 • Sanat ve tasarım için 51-100 arasında, iletişim ve medya çalışmaları için 101-150 arasında (Konuya Göre QS Dünya Üniversite Sıralaması, 2022)
 • Kanada’nın en iyi 26 araştırma üniversitesi arasında (Research Infosource, 2021)

Concordia Üniversitesi Kabul Süreci

İşte Concordia Üniversitesi’nde okumak için başvuru süreci:

1. Adım: Bir Program Seçin 

İlk adım, kursunuzu seçmektir. Üniversitenin resmi web sitesini ziyaret edin ve size uygun bir kurs bulun. Üniversite, Fen ve Edebiyat Fakültesi, Gina Cody Mühendislik ve Bilgisayar Bilimleri Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi ve John Molson İşletme Fakültesi olmak üzere 4 fakülte/okul aracılığıyla çeşitli lisans ve lisansüstü dersler sunmaktadır .

2. Adım: Gereksinimleri İnceleyin

Başvurduğunuz kursların gerekliliklerini kontrol edin. Minimum kabul şartını, programa özel şartı ve İngilizce dil şartlarını kontrol edin. GMAT , GRE , IELTS , PTE veya TOEFL gibi sınavların   verilmesi gerekmektedir. Bu yeterlilik puanlarının test puanlarının bir kopyası, başvuru sürecinde gerekli belgelerin zorunlu bir parçasıdır. Leverage Live’a kaydolabilirsiniz ve bugün hazırlıklarınıza başlamanıza yardımcı olacağız. Ayrıca, LOR , SOP , banka hesap özetleri, makaleler , güncellenmiş özgeçmişler ve resmi transkriptler gibi destekleyici belgeleri toplamanız gerekir.

3. Adım: Başvurmaya Başlayın

Tüm belgeleri topladıktan ve dil gerekliliklerini yerine getirdikten sonra, başvuru formunu doldurmaya hazırsınız. Uygulamanıza üç program seçeneği koyabilirsiniz. ilk tercihinize kabul edilmezseniz, diğer tercihlerinizi belirttiğiniz sıraya göre otomatik olarak değerlendireceğiz. Concordia Üniversitesi’ne girişinizi güvence altına almak için tüm kişisel ve profesyonel bilgilerinizi girdiğinizden emin olun. Son teslim tarihlerini kontrol edin ve kayıtlı başvuru formunuzu doğru zamanda üniversiteye gönderin.

4. Adım: Değerlendirme Dönemi İçin Sıkı Tutun

Üniversitenin başvuru formunu değerlendirmesi birkaç hafta alacaktır. Onayınız veya reddiniz hakkında e-posta yoluyla bilgilendirileceksiniz. Teklif mektubunu alır almaz teklifi kabul edin, Vize başvurusunda bulunun, sübvansiyon için başvurun, yakınınızdaki rahatlık için başvurun ve yurtdışında eğitim yolculuğunuz için ilerlemeye başlayın!

Concordia Üniversitesi Uygunluk Koşulları

Lisans Dersleri İçin

 • Lise Diploması,  Yüksek Ortaöğretim Diploması
 • Kursa bağlı olarak konularda arka plan.
 • Her kursa göre İngilizce Dil Yeterlilik testi puanları.

Lisansüstü Ders için

 • Diploma ve lisansüstü sertifika programları, başvuru sahiplerinin bir lisans/bakalorya (veya eşdeğeri) derecesini yüksek puanla tamamlamış olmalarını gerektirir.
 • Yüksek lisans programları, tamamlanmış bir lisans/lisans/bakalorya (veya eşdeğeri) ve yüksek puan (onur veya not ortalaması B ortalaması/Birinci Bölüm’e eşdeğer) gerektirir.
 • Türk öğrenciler için, yüksek lisans programı gerekli
 • Mühendislik ve Bilgisayar Bilimleri: Lisans derecesi — en az 4 yıllık program; veya 3 yıllık program artı 2 yıllık Yüksek Lisans derecesi;
 • Doktora programları, yüksek puanlı (onur veya B ortalaması/Birinci Bölüm’e eşdeğer GPA) tamamlanmış bir yüksek lisans (veya eşdeğeri) gerektirir.
 • İngilizce Dil Yeterlilik Testi puanları (Derse göre belirlenen minimum puanlar)
 • Varsa, GMAT / GRE puanı.
 • Belirli bir konudaki arka plan, uzmanlık seçiminize bağlıdır.

İngilizce Dil Yeterlilik Gereksinimleri

Üniversiteye başvuru sırasında öğrenciler İngilizce dil yeterlilik sınavı vermek zorundadır. Gerekli puanlara sahip İngilizce Dil sınavlarının listesi aşağıdadır:

Ölçek  Minimum Puan
TOEFL iBT veyaTOEFL iBT Özel ev sürümü Konuşma ve yazma için en az 34 toplam puan olmak üzere 90 veya daha yüksek puan.
IELTS IELTS puanı 7 veya üzeri, bileşen puanı 5.5’in altında
Duolingo İngilizce Testi 90’ın altında alt puan olmadan 120 ve üstü
CAE – Cambridge C1 AdvancedCPE – Cambridge C2 Yeterlilik C1 Advanced ve C2 Yeterlilik: min. 165’in altında hiçbir bölüm olmadan 190 puan
PTE Akademik Konuşma ve yazmada en az 46 olmak üzere 61

Gerekli belgeler

Gerekli standart belgeler şunlardır:

 • Eksiksiz doldurulmuş başvuru formu
 • Bir özgeçmiş
 • Doğum belgesi veya diğer kabul edilebilir yaş kanıtı
 • Üniversite eğitimine devam etme yeteneğinizi gösterebilecek okul kayıtları ve belgeler
 • Akademik transkript
 • Niyet mektubu
 • İngilizce dil testi puanlarının kopyası
 • GMAT/GRE sınav puanlarının kopyası
 • Kendinden tasdikli X ve XII işaret sayfası ve sertifikaları

Tüm akademik transkriptler resmi olarak İngilizce’ye çevrilmelidir.

Concordia Üniversitesi Girişleri ve Son Tarih

Concordia Üniversitesi, bu girişler sırasında çeşitli kurslara kabul imkanı sunar:

alımlar Süre  Son başvuru tarihi
Güz Alımı (Birincil Alım) Eylül-Aralık 1 Mart (Uluslararası öğrencilerin 1 Şubat’a kadar başvurmaları önerilir)
Kış Alımı (İkincil Alım) Ocak-Nisan 1 Kasım (Uluslararası öğrencilerin 1 Eylül’e kadar başvurmaları önerilir)
Yaz Alımı Mayıs-Ağustos Temmuz – Aralık

Üniversite, Güz (Eylül) girişi için 31 Temmuz ve Kış (Ocak) girişi için 1 Aralık tarihinden sonra İngilizce yeterlilik sınavı puanları eksik olan hiçbir başvuruyu dikkate almaz.

Concordia Üniversitesi’nde Eğitim Maliyeti

Loughborough’daki lisans ve lisansüstü öğrenciler için öğrenim ücreti aşağıdaki gibidir:

Eğitim seviyesi  Öğrenim Ücretleri
Lisans kursları 25200 $ – 37800 CAD $
Lisansüstü dersler 25200 $ – 75700 CAD $

Concordia Üniversitesi Konaklama 

Concordia Üniversitesi, öğrencilerine 4 kampüs içi konaklama seçeneği sunar: Grey Nuns Residence, Hingston Hall, YWCA Residence ve Cizvit Residence. Kira, konaklama seçiminize ve dairenin yatak odası kapasitesine bağlı olarak aylık 576,59 ABD Doları  – 1,250 ABD Doları  arasında değişmektedir. Öğrenciler sonbahar/kış dönemi için kampüste yaşamak için Mart 2023’den itibaren başvurabilirler. Eylül alımı için Şubat / Mart’tan itibaren başvurmaya başlayabilirsiniz. Öğrenciler iki kampüs ve yurtlar arasında servis araçları ile kolayca gidip gelebilirler.

Kanada Üniversite Danışmanlığı

Concordia üniversitesi kabul oranı, üniversitede eğitim alma şansınızı değerlendirmenin en iyi yoludur! Bu 2023’te Kanada’da nasıl eğitim alabileceğinizi keşfetmek ister misiniz? Erken başvuru sahibi olmak için Edu Vizyon veya Felix Academy  uzmanlarımızla 0 212 543 58 06 / 0 212 261 28 88 numaralı telefondan ÜCRETSİZ bir profil değerlendirmesi için arayabilirsiniz !

Tarih, Bağlantılar ve Sıralamalar

Dinamik ve kozmopolit bir şehir olan Montreal’de yer alan Concordia Üniversitesi, son 50 yılda inşa edilen dünyanın en iyi üniversitelerinden biridir ve Kanada’nın en büyük şehir üniversitelerinden biridir.

Concordia, adını Montreal’in “uyum yoluyla esenlik” anlamına gelen sloganı Concordia Salus’tan almıştır. Kendini daha iyi bireylere ve topluma adamayı da içeren üniversitenin temel ilkeleri, Loyola ve Sir George Williams’ın yıllardır değer verdiği ilkelerden türetilmiştir.

Concordia’nın Kanada Üniversiteleri, Uluslararası Üniversiteler Birliği, Kanada Araştırma Kütüphaneleri Birliği, U Sports, Réseau du sport étudiant du Québec ve daha fazlası gibi kuruluşlarla akademik bağlantıları vardır.

Dünya çapındaki sayısız sıralamada, kurum ve programları Kanada’da ve dünyada en üst sıralarda yer almaktadır .

 • 2021 THE Young University Rankings’de, 50 yaşın altındaki öğrenciler için Kanada’nın en iyi üniversitesi seçilmiştir.
 • CEO Magazine, üniversiteyi  EMBA programı için Kanada’da 2. sıraya yerleştirmiştir.
 • THE Sıralaması 2021, onu  Mühendislik için Kanada’da 6-8 aralığında sıraladı.
 • QS Dünya Üniversite Sıralaması 2022 ve THE Dünya Üniversite Sıralaması 2022, üniversiteyi sırasıyla #521-530 ve #601-800 arasında yer almaktadır.

Altyapı, Kampüsler ve Kurslar

Concordia Üniversitesi, üniversite takımlarında ve kulüplerinde yer alarak öğrencileri aktif bir yaşam tarzına sahip olmaya teşvik ettiği için öğrencilere en iyi kampüs yaşamını sağlamasıyla da bilinir . Üniversite kampüsü yaklaşık 40 dönümlük bir alana yayılmıştır . Concordia Üniversitesi , Loyola kampüsü ve ana kampüs olan Sir George Williams kampüsü olmak üzere iki kampüse yayılmıştır . Kampüs , üniversitenin muazzam kariyer fırsatları sağladığı 100’den fazla yüksek lisans ve 300 lisans programı ve kursu sunmaktadır. Üniversite , dört Fen – Edebiyat ve Güzel Sanatlar fakültesi ile karakterize edilir., Gina Cody Mühendislik ve Bilgisayar Bilimleri Okulu , bir yüksek lisans okulu ve çok sayıda merkez, üniversite ve enstitü. Sanat, Bilim ve Yönetim alanlarında lisans programlarının yanı sıra Eğitim ve Halk Sağlığı alanlarında en kaliteli programlar ve Master dereceleri de sunmaktadır. 

Başarılar ve Mezunlar

2019-20 akademik yılında, lisans ve lisansüstü kayıt sayısı 46.077’ye ulaştı ve bu, Concordia’nın kuruluşundaki sayının iki katından fazla. Toplam öğrencilerin 33.000’den fazla üyesinden oluşan ve Concordia Öğrenci Birliği olarak bilinen bir lisans öğrenci birliği vardır . İnsan hakları , sentetik biyoloji ve dijital sanatlar gibi çeşitli alanlarda eğitim veriyorlar . Concordia Üniversitesi, dünya çapında 200.000’den fazla mezunu olan bir karma eğitim kurumu olarak ünlüdür . Ayrıca, üniversitenin %95’in üzerinde istihdam oranı ile en yüksek istihdam oranlarından birine sahip olduğu bilinmektedir.Her yıl yerleştirilen mezunların oranı. Üniversite, Maziar – Bahari (Kanadalı-İranlı Gazeteci), Annie Prolux (Amerikan Romancı), Aanchal Malhotra (Yazar), Rene Balcer (Kanadalı Televizyon Yazarı) gibi uzun bir önemli mezunlar listesinden oluşmaktadır . Ayrıca 22 Kanadalı araştırma kürsüsü, 18 araştırma birimi ve 49 araştırma kürsüsü ile araştırmaya inanılmaz bir önem vermiştir.

Öğrenci Çeşitliliği ve En İyi İşverenler

En iyi işe alım ajansları, üst yönetim grupları, finansal hizmetler, medya, iletişim, eğitim ve araştırma ve proje yönetimidir. Concordia Üniversitesi, dünyanın her yerinden gelen öğrencilerle zengin bir öğrenci çeşitliliğine sahiptir. Montreal’in zengin kültürü , dili, yemekleri, müziği, modası ve filmleriyle büyük saygı görüyor Concordia, 13 üniversite takımı ve kulübü aracılığıyla öğrencilerine aktif bir yaşam tarzı sağlamasıyla dünya çapında tanınmaktadır. Kısacası, Concordia Üniversitesi, öğrenmeye esnek yaklaşımı ve öğretim ve araştırmadaki sosyal konuları geniş bir perspektiften inceleme taahhüdü ile tanınır. Üniversite en iyi Kanada üniversiteleri arasındadır

Okumalısınız : Concordia Üniversitesi Bursları

yurtdışı eğitim danışmanlığı
WhatsApp Edu Vizyon
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Kanada Eğitim Danışmanlığı
Merhaba ; Kanada Eğitim Rehberine Hoş Geldiniz :) Samimi ve tamamen ücretsiz bir şekilde Kanada'da eğitim danışmanlığı istiyorsanız şimdi bizimle iletişim kurun.