Vancouver Film Okulu

1067
Vancouver Film Okulu
Kanada Eğitim Danışmanlığı

Vancouver Film Okulu – Vancouver – Kanada

Vancouver Film Okulu, Vancouver, British Columbia, Kanada’da bulunan özel bir eğlence sanatları okuludur. 1987 yılında kurulmuş olup, uluslararası tanınırlık kazanmıştır. Sunulan her programın müfredatı, endüstrinin talebine ve mevcut endüstri uygulamalarına göre gelişmektedir.

Vancouver Film Okulu, Vancouver Şehir Merkezi çevresinde kampüs konumlarına sahiptir ve altı binadan oluşur. Sunulan kurslar, öğrencileri sadece bir yıl içinde eğlence ve yaratıcı medya sanatları profesyonelleri olmaya hazırlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Öne Çıkanlar

Tip Özel
Kampüs Kent içi
Kampüs Sayısı 8
Resmi internet sitesi https://vfs.edu/
Resmi Kabul E-postası ssteiger@vfs.com
Kabul Yardım Hattı +1 604 631 3562
Program Modu Tam zamanlı yarı zamanlı
Akademik Takvim Döneme Dayalı
Öğrenci Nüfusu 1.200 (yaklaşık)
Öğrenim Ücret Aralığı 10.500$ – 53.250$

Vancouver Film Okulu Programları

 • Vancouver Film Okulu, fikir aşamasından post prodüksiyona kadar film ve televizyon endüstrisinin tüm alanlarında 15 lise sonrası program sunmaktadır.
 • Bu kurslar, oyunculuk, animasyon, senaryo yazarlığı, film ve televizyon prodüksiyonu, programlama, makyaj, ses, dijital, oyun veya VR/AR tasarımında bir kariyere başlamak için endüstri standardı teknikler ve uygulanabilir beceriler sunar.
 • 3D Animasyon ve Görsel efektler, Film ve televizyon için oyunculuk, Animasyon konsept sanatı, Klasik Animasyon, Dijital Tasarım, Film Prodüksiyonu, Oyun Tasarımı, Film ve televizyon için makyaj tasarımı, Görsel medya için ses tasarımı, Film için yazı yazmak gibi gelişmiş prodüksiyon programlarına sahiptirler. & oyunlar vb.
 • Öğrencilerin yaratıcı sanatlarda daha fazla deneyim kazanmalarına ve temel becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak için yazarlık, oyunculuk ve görsel sanatlar ve tasarım alanlarında hazırlık programları da sunulmaktadır.
 • 2D Animasyon ve VFX, Dijital Tasarım ve Makyaj Tasarımı gibi giriş seviyesi işler için kısa süreli kurslar mevcuttur.
 • Makyaj masterclass, hareket yakalama, madde tasarımcısı, videografi ve iletişim tasarımı gibi endüstri programları var.

Vancouver Film Okulu Sıralaması

 • Vancouver Film Okulu, Animation kariyer incelemesi tarafından 2018’de en iyi 100 uluslararası animasyon okulu arasında 1. sırada yer aldı.
 • The Princeton Review tarafından 2018’de en iyi 15 Küresel oyun tasarımı okulu arasında gösterildi.
 • Son iki yılda Mezunlar Ağı için Kampüs sıralamasında 1. sırada yer aldı ve Rookies tarafından VFX & Animation için dünyada 3. sırada yer aldı.
 • Vancouver Film Okulu, Variety tarafından belirtildiği gibi ‘En İyi Küresel Film Okulu’ ad etiketi altında gelir.

Vancouver Film Okulu Kabul Süreci

Tüm uluslararası öğrencilerin herhangi bir VFS programında başarılı olabilmeleri için yeterince İngilizce bilmeleri beklenir. Ayrıca sunumlara ve derinlemesine tartışmalara katılabilmeleri için teknik terimleri anlamaları gerekmektedir.

Vancouver Film Okulu, standart İngilizce yeterlilik sınavlarının gerekli minimum puanlarını alamayan uluslararası öğrencilere şartlı kabul de sağlar. İkinci dil olarak İngilizce programları, başvuru sahiplerinin VFS’de bir kursa başlamadan önce İngilizcelerini geliştirmelerine yardımcı olmak için mevcuttur. Ek olarak, bu öğrencilerin başlangıç ​​tarihlerinden en geç bir ay önce onaylanmış bir sınav planlamaları ve tamamlamaları gerekir.

 • Başvuru Ücretleri: 100 CAD
 • İngilizce dil gereksinimi, kursa bağlı olarak seviye 1 veya seviye 2’yi karşılamalıdır.

Destekleyici dokümanlar:

 • Adayın en az 19 yaşında olduğunu gösteren lise transkriptleri veya devlet tarafından verilen doğum belgesi.
 • Adayın başvurduğu alandaki tutkusu ve yetenekleri hakkında yorum yapabilecek iki referansın iletişim bilgileri.
 • Öğrenim ve geçim masraflarını karşılamak için bir mali plan.
 • Sağlık Sigortası
 • Uluslararası öğrenciler için çalışma izni.
 • İngilizce dil yeterliliğinin kanıtı.
 • Adayın başvurduğu alanda bir portföy.

İngilizce Yeterlilik Gereksinimleri

Standart Testler 1. seviye için minimum puanlar 2. seviye için minimum puanlar
IELTS 6.0 6.5
TOEFL iBT 68 80
TOEFL PBT 520 550
PTE 52 – 57 58 – 64
Duolingo Testi 95 – 100 105 veya üstü

 

Vancouver Film Okulu Eğitim Ücretleri

Kurum türü Özel Öğrenci Nüfusu 1000 Başvuru Maliyeti $56 Ortalama Devam Maliyeti $24,750 / Yıl

Devam maliyeti, öğrenim ücreti dışındaki çeşitli masrafları içerir. Bu giderlerden bazıları aşağıda detaylandırılmıştır:

Kategori ücretler
Öğrenim 10.500$ – 53.250$
Aylık giderler
Gıda 200-300$
Kiralık (Tek Yatak Odalı) 1100-2400$
Kiralık (İki Yatak Odalı) 1200-2700$
Kiralık (Üç Yatak Odalı) 2100$+
Kiralık (stüdyo locaları) 900-1600$
Kiralık (Ortak) 650 $+
Ek maliyetler Miktar
Yerel ulaşım 109 dolar
Temel Kamu Hizmetleri (Elektrik, Çamaşırhane vb.) $200 dolar

Vancouver Film Okulu Mali Yardım ve Burslar

VFS’de okuyan öğrencilere aşağıdaki burslar sunulmaktadır:

Bursun Adı Ödül miktarı uygunluk
Frank Palmer Yaratıcı Tasarım Bursu En yaratıcı öğrencilere tam öğrenim ücreti, kişisel mentorluk ve 250.000 CAD’a kadar ek kısmi burs fonu. En yaratıcı öğrenciler için uygundur.
Emily Bett Rickards – Oyunculuk Bursu 2 öğrenciye tam öğrenim ücreti bursu ve ihtiyacı olan öğrencilere 250.000 CAD’a kadar ek burs fonu. Film ve Televizyon ve Oyunculuk Temel programlarına başvuran öğrenciler için uygundur.

Vancouver Film Okulu Mezunları

 • VFS, Film Okulu Endüstrisinde 30 yılı aşkın süredir en başarılı ve ödüllü Mezunlar Ağı’nın fırlatma rampası olmuştur.
 • Bugün VFS mezunları, eğlence ve medya sanatları dünyasında başarılı aktörler, sanatçılar, yaratıcılar ve hikaye anlatıcılarıdır.
 • Mezunlar en büyük gişe rekorları kıran filmlerde, dijital ürünlerde, oyunlarda, markalarda vb. çalıştılar ve Oscar, Emmy, Küresel Küreler, Oyun ödülleri ve daha fazlasını aldılar. Son 10 yılda 5.000’den fazla mezun aday gösterildi ve bu ödülleri aldı.
 • Mezunların 2019 yılı çalışmalarından bazıları şunlardır:
  • Game of Throne serisinde 105 mezun çalıştı.
  • Marvel Serisi: Avengers Infinity savaşında 69 mezun, Galaksinin Koruyucusu cilt 2’de 46, Kara Panter’de 77, Kaptan Marvel’de 40, Thor’da 71 ve evden uzakta Örümcek Adam’da 39 mezun.
  • Star Wars’ta 21 mezun.
  • ‘God of War’ oyununun oyun, ses ve görsel medya tasarımı için 5 mezun.
  • Mass Effect’in oyun tasarımı için 22 mezun.

Öğrenim ücretleri Lisans Programları $24,750 / Yıl

Vancouver Film Okulu Kampüs ve Rezidansı

 • Enstitünün atölye ve prodüksiyon alanları, film setleri, tiyatrolar, stüdyolar, gösterim odaları, 280 derecelik yeşil ekran odası, hareket ve performans yakalama tesisleri ve endüstri ile birlikte bilgisayar laboratuvarlarına erişim sunan 8 kampüsü vardır.
 • En iyi şirketlerden ve stüdyolardan ödüllü öğretim üyeleri ve danışmanları var.
 • Oryantasyon, barınma, sağlık sigortası, bankacılık, ESL özel dersleri, çalışma bilgileri, sosyal ağ vb. ile öğrencileri desteklemek için öğrenci hizmetleri mevcuttur.
 • Enstitü konaklama tesisleri sunmamaktadır. Dünyanın en iyi şehirlerinden biri olan Vancouver’da bulunmaktadır. Öğrenciler şehir içinde kolayca konaklama bulabilirler.

 

 

Vancouver Film Okulu [VFS]

Sıralamalar, Kurslar, Kabuller, Öğrenim Ücreti, Katılım Maliyeti ve Burslar

Vancouver Film Okulu, eğlence sanatlarıyla ilgili çeşitli alanlarda bir yıllık uygulamalı prodüksiyon programları sunan, uluslararası düzeyde tanınan özel bir kurumdur. Özel eğlence sanatları okulu, diğerleri arasında Disney, HBO, Google, Netflix, EA Sports, Dreamworks, Pixar, Warner Bros Pictures ve Paramount Pictures dahil olmak üzere medya endüstrisindeki en büyük şirketlerdeki yerleşimleriyle tanınır  .

Her yıl yaklaşık  %47’si uluslararası öğrenci olmak üzere yaklaşık  1.000 öğrenci kaydolmaktadır.  VFS, öğrencilerine ödüllü profesyoneller tarafından yönlendirilebilecekleri film, animasyon, oyun ve tasarım endüstrilerine kendilerini kaptırma fırsatı sunar.

Uluslararası bir öğrenci olarak, Vancouver Film Okulu’na kabul edilmek için liseden mezun olmuş veya en az 19 yaşında, çalışma iznine sahip ve en az   6.0 IELTS puanına sahip olmalısınız.

Vancouver Film Okulu Başarı Sıralaması

 • 2019’da VFS, Animation Career Review tarafından üst üste üçüncü kez en iyi Küresel Animasyon Okulu seçildi.
 • Princeton Review, video oyun tasarımı için en iyi 15 üniversite programı arasında VFS’ye sahiptir.
 • Vancouver Film Okulu, Variety tarafından ‘En İyi Küresel Film Okulu’ndan biri olarak seçilmiştir.

Vancouver Film Okulu öne çıkanlar

Üniversite Türü Özel
Koltukların sayısı 1000
Uluslararası Öğrenci Yüzdesi %47
Yıllık Kabul Oranı %84
Uluslararası Öğrenciler için Temel Öğrenim Ücreti CAD 30.500 – CAD 53.250
Resmi internet sitesi https://vfs.edu

Vancouver Film Okulu Kampüsü ve Konaklama

VFS, 1000’den fazla öğrenciye eğlence sanatları eğitimi veren 8 kampüse sahiptir. Kampüsler, altı binadan oluşan Downtown Vancouver çevresinde yer almaktadır. VSF’deki öğrenciler, müfredatları boyunca ödüllü endüstri profesyonellerinden uzman rehberliği alırlar.

 • Kampüsler, atölyeler, üretim alanları, film setleri, tiyatrolar, stüdyolar, gösterim odaları, yeşil ekran odaları, hareket ve performans yakalama tesisleri, bilgisayar laboratuvarları gibi tüm akademik ihtiyaçlarla donatılmıştır.
 • Oryantasyon, sağlık sigortası, bankacılık, sosyal ağ, öğrenci danışmanlığı vb. öğrenci hizmetleri sunulmaktadır.
 • Öğrenciler için eğitim, kariyer gelişimi ve ilham vermeyi amaçlayan öğrenci etkinlikleri düzenlenmektedir.
 • ESL Özel Ders, öğrencilerin teknik terimleri anlamalarına ve iletişim kurmalarına ve İngilizce dilinde akıcılık kazanmalarına yardımcı olmak için sunulur.

Vancouver Film Okulu Konaklama

VFS konaklama tesisleri sunmasa da kampüs, yoğun Vancouver şehrinin ortasında yer almaktadır, bu nedenle kampüse yakın kampüs dışı konut bulmak kolay olmalıdır.

Öğrenciler ayrıca, uygun fiyatlı ve uygun konaklama yeri aramalarına yardımcı olmak üzere Vancouver’daki ev sahibi ağlarına erişmek için VFS’deki Konut Koordinatörü ile iletişime geçebilirler.  19 yaşından küçük öğrenciler yasal olarak kiracı sözleşmesi imzalayamazlar ve bu nedenle bir vasi ile kalmaları gerekir.

Vancouver Film Okulu Programları

VFS, Film Prodüksiyonu, 3D Animasyon ve Görsel Efektler, Klasik Animasyon, Film ve Televizyon için Oyunculuk vb. dahil olmak üzere yılda 15 uzun lise sonrası program sunan, eğlence sanatları eğitiminde dünya lideridir.

Vancouver Film Okulu,  dört aylık Oyunculuk Temelleri kursu ve altı aylık Dijital Karakter Animasyonu için programlar sunar. Bazı kurslar ücretleri ile birlikte aşağıda belirtilmiştir.

programı Öğrenim (CAD cinsinden) Gereksinimler
3D Animasyon & Görsel Efektler VFS Eğitimi 53.750 Bir görsel sanat portföyü VEYA VFS Vakfı Görsel Sanatlar ve Tasarım programını başarıyla tamamlama
Film ve Televizyon Oyunculuğu VFS Education 30.500 Kanıtlanmış lise sonrası oyunculuk deneyimi ve Departman standartlarını karşılayan kayıtlı bir seçme. VEYA VFS Oyunculuk Temelleri programını başarıyla tamamlama ve Oyunculuk Fakültesinden bir davet
Klasik Animasyon 30.750 Çalışmanızın görsel sanat portföyü VEYA VFS Foundation Visual Art & Design programını başarıyla tamamlama
VR/AR Tasarım ve Geliştirme 33.000 Dijital ve görsel çalışmalarınızın bir portföyü VEYA VFS Vakfı Görsel Sanatlar ve Tasarım ve/veya 3D Animasyon ve Görsel Efektler, Oyun Tasarımı ve Dijital Tasarım programlarının başarıyla tamamlanması
Film ve Televizyon için Makyaj Tasarımı 46.750 Niyet Mektubu VE portföyünüz VEYA VFS Foundation Görsel Sanatlar ve Tasarım programının başarıyla tamamlanması
Oyun Tasarımı 49.750 VFS Vakfı Görsel Sanatlar ve Tasarım programının başarıyla tamamlanması VEYA Yaratmaya tutkuyla bağlı olduğunuz bir oyunun özeti

Vancouver Film Okulu Başvuru Süreci

Tüm uluslararası öğrencilerin herhangi bir VFS programında başarılı olabilmeleri için yeterince İngilizce bilmeleri beklenir. Ayrıca sunumlara ve derinlemesine tartışmalara katılabilmeleri için  teknik terimleri anlamaları  gerekmektedir.

Nasıl Başvurulur?

Başvuru Portalı:  Üniversitenin portalı / Edu Vizyon / Felix Academy
Başvuru ücreti:  CAD 100

Kabul Koşulları:

 • Resmi transkriptler
 • Başvuranın doğum tarihini kanıtlayan devlet kimliği.
 • 2  Tavsiye Mektubu
 • Finansal plan
 • Sağlık Sigortası
 • İngilizce Dil Yeterlilik Puanı

İngilizce Dil Gereksinimleri

Standart Testler 1. seviye için minimum puanlar 2. seviye için minimum puanlar
IELTS 6.0 6.5
TOEFL iBT 68 80
TOEFL PBT 520 550
PTE 52 – 57 58 – 64
Duolingo Testi 95 – 100 105 veya üstü

Vancouver Film Okulu Eğitim Maliyeti

Yurtdışında eğitim almayı seçerken, uluslararası adayların yeterli finansal planlamaya sahip olmaları gerekir. Aşağıda verilen tablolar, onlara bir bütçe hazırlamak için gerekli bilgileri vermesi gereken belirli beklenen giderleri kapsamaktadır:

VFS Programı Uluslararası Öğrenim Ücretleri (CAD cinsinden)
Üretme 53.250
yazı 28.250
oyunculuk 30.500

Yaşam giderleri

gider Maliyet
Tıbbi kapsam Kişi başı 2.00/gün.
Konut 650 – 2100
Gıda 200 – 300

Ayrıca Kontrol Edin:  Kanada Kolejleri

Vancouver Film Okulu Bursu

Mali yardım seçeneklerinin çoğu yalnızca Kanada vatandaşları veya daimi ikamet edenler için mevcuttur. Ancak, uluslararası öğrencilerin hak kazanabilecekleri burslardan bazıları şunlardır:

 • Frank Palmer Yaratıcı Tasarım Bursu:  En yaratıcı olarak kabul edilen öğrenciler, kişisel mentorluk ve  250.000 CAD’a kadar ek kısmi burs fonu sunan, öğrenim ücretinin tamamından feragat ederek bu bursu alabilirler.
 • Emily Bett Rickards – Oyunculuk Bursu:  Film ve Televizyon ve Oyunculuk Temel programlarına başvuran öğrenciler, 2 öğrenci için tam öğrenim ücretinden ve ihtiyacı olan öğrencilere 250.000 CAD’a kadar  ek burs fonu sağlayarak bu bursa başvurabilirler  .

Vancouver Film Okulu Mezunları

VFS, Film Okulu Endüstrisinde 30 yılı aşkın süredir en başarılı ve ödüllü Mezunlar ağlarından birine ev sahipliği yapmaktadır  . Kurum, eğlence ve medya sanatları dünyasında son derece başarılı birkaç sanatçının kariyerlerinin başlamasında çok önemli bir rol oynadı.

Önemli Mezunlar:

 • Emily Bett Rickards- Ödüllü Kanadalı aktör
 • Neill Blomkamp- Film yönetmeni, yapımcı, senarist ve animatör.
 • Jewel Staite- Oyuncu
 • Sara Canning- Ödüllü Kanadalı aktör
 • Kevin Smith- Film yapımcısı, aktör, komedyen, çizgi roman yazarı, yazar ve podcaster.

Vancouver film okulu kabulleri

Üniversite, endüstrinin ve öğrencilerinin ihtiyaçlarına ayak uydurabilmek için animasyon, film yapımcılığı vb. alanlardaki önemli firmalarla özel ilişkiler geliştirmektedir. Aşağıdakiler,   Vancouver Film Okulu ile ortak olan önde gelen işbirlikçileridir :

 • Autodesk
 • Adobe Sistemleri
 • NVIDIA
 • Birlik

Vancouver Film Okulu, öğrencilere eğlence sanatları endüstrisi hakkında hem teori hem de pratik deneyime dayalı bilgi vermek için özel olarak tasarlanmış programlar sunar.

Yüksek kabul oranı ve son derece yüksek uluslararası öğrenci yüzdesi ile uluslararası başvuru sahipleri, VFS’yi sektördeki yolculuklarına başlamak için ideal bir yer olarak görebilirler. Ek olarak, son derece değerli sektör ortaklıkları ve dünya çapındaki itibarı, VFS’yi sektörde küresel bir lider yapmaktadır.

 

 

Kanada Eğitim Danışmanlığı

Kanada eğitim programlarına katılmak, Kanada kolejleri, Kanada üniversiteleri, Kanada dil okulları , Kanada vizesi ve diğer yurtdışı eğitim danışmanlığı programlarımız hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizi arayın.

Telefon numaralarımız : 0 212 543 58 06 / 0 212 261 28 88

yurtdışı eğitim danışmanlığı
WhatsApp Edu Vizyon
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Kanada Eğitim Danışmanlığı
Merhaba ; Kanada Eğitim Rehberine Hoş Geldiniz :) Samimi ve tamamen ücretsiz bir şekilde Kanada'da eğitim danışmanlığı istiyorsanız şimdi bizimle iletişim kurun.