Kanada’nın en iyi üniversiteleri

1.8K
Kanada’nın en iyi üniversiteleri
Kanada Eğitim Danışmanlığı

Kanada’nın En İyi Üniversiteleri

 

Kanada’nın en iyi üniversiteleri US News , en iyi Kanada üniversitelerini Toronto Üniversitesi, British Columbia Üniversitesi, McGill Üniversitesi, Mc Master Üniversitesi ve Montreal Üniversitesi olarak listeliyor. Bu üniversitelerin tümü uluslararası alanda mükemmel küresel okullar olarak tanınmaktadır ve yine de uluslararası meslektaşlarından çok daha uygun öğrenim oranları sunmaktadır .

Birinci sınıf araştırmaya sahip Kanada Üniversiteleri

Kanada’nın en iyi üniversitelerinde eğitim düşünen uluslararası öğrenci adaylarının sayısı Türkiye’de hızla artıyor. Kanada’daki Göçmenlik, Mülteciler ve Vatandaşlık’tan  verilere göre, Kanada üniversiteleri, uluslararası öğrenci kayıtlarında 2018’de yaklaşık% 16’lık bir artış gördü; bu, 2010’dan 2018’e% 154’lük bir artışın parçası. Bunlar, US News tarafından akademik araştırma performansına ve itibara göre sıralanan Kanada’daki en iyi 10 Küresel Üniversitelerdir .

( Kaynak :  Kelly Mae Ross ve Emma Kerr – usnews.com )

Kanada’nın en iyi Üniversiteleri

1. Toronto Üniversitesi

2. British Columbia Üniversitesi

3. McGill Üniversitesi

4. McMaster Üniversitesi

5. Alberta Üniversitesi

5. Montreal Üniversitesi

7. Calgary Üniversitesi

8. Ottawa Üniversitesi

9. Waterloo Üniversitesi

10. Victoria Üniversitesi

10. Victoria Üniversitesi

Victoria Üniversitesi Kanada’nın batı kıyısında yer, kendi web sitesinde sivil katılımın bir geçmişe Sundu ve sürdürülebilirlik çabaları, uluslararası bakış açılarının bir yerli odak ve dahil vurgular. Üniversite 1963’te kuruldu ve yaklaşık 21.800 öğrenciye kaydoldu.

9. Waterloo Üniversitesi

Waterloo Üniversitesi 1957 yılında kurulmuştur ve Kuzey Amerika’nın lise sonrasında tercih edilen en büyük çalışma programlarını yürüten üniversitelerinden biridir . Koopertatif Program olarak adlandırılan bu program da , öğrencilerin çeşitli konularda eğitimlerinin bir parçası olarak iş deneyimi için en az asgari ücret almalarına olanak tanır.

8. Ottawa Üniversitesi

Ottawa Üniversitesi İngilizce ve Fransızca eğitimleri birlikte sunan, dünyanın en büyük iki dilli üniversitesidir. Üniversitenin web sitesinde yer alan 2015-2016 verilerine göre mezuniyetten iki yıl sonra, lisans öğrencilerinin yaklaşık% 96′ istihdam edilmektedir. Etkileyici bir istihdam oranı gerçekten. Darisi bizim ülkemizde ki üniversitelerin başına diyelim 🙁

7. Calgary Üniversitesi

Calgary Üniversitesi 1966 yılında kurulmuş ve beş kampüse sahiptir. Üniversitenin web sitesine göre, üniversitenin ana kampüsü 490 dönümden fazla bir alanı kapsar ve bu da onu Calgary’nin tüm şehir merkezindeki alanından daha büyük yapmaktadır.

6 .Alberta Üniversitesi

Üniversitenin web sitesine göre , 2018-2019’da Alberta Üniversitesi 40.000’den fazla öğrenciyi kaydetti. 156 ülkeden gelen öğrencilerle, 28.700’den fazla kayıtlı öğrenci tam zamanlı lisans öğrencisine sahipler. Okula göre, 75 Rhodes bursiyeri ( Rhodes Bursları hakkında daha sonra bir yazı yazmaya çalışacağım ) mezun etti ve 200’den fazla lisans programı ve 500’den fazla yüksek lisans programına sahip.

5. Montreal Üniversitesi

Montreal Üniversitesi 1878 yılında kurulmuş ve öğretim ana dili Fransızcadır. Üniversite , web sitesine göre yaklaşık 10.000 uluslararası öğrenci eğitim almaktadır. Üniversitenin Lanaudiere, Laval, Saint-Hyacinthe ve Maurice bölgesindeki merkezi olmayan kampüs gibi yerlerde sekiz kampüsü bulunuyor.

4. McMaster Üniversitesi

McMaster Üniversitesi 1887’de Toronto’da kuruldu, ancak üniversite 1930’da Ontario, Hamilton’a taşındı . Kurumun web sitesine göre , üniversitedeki tam zamanlı öğretim üyeleri Kanada dışındaki 55 ülkeden geliyor . Uluslararası öğrenciler 113 ülkeden gelmektedir ve 2019 sonbaharında lisansüstü öğrenci grubunun% 28’inden fazlasını oluşturuyor. ( 2020 verileri bir çok okuldan pandemi dolayısı ile alınamıyor. Dolayısı ile burada ki verileri oldukça titiz bir çalışma sonrası yazıyorum. Kesinlikle güvenebilirsiniz )

3. McGill Üniversitesi

McGill Üniversitesi 1821’de kuruldu ve okulun web sitesine göre Montreal’in en eski üniversitesidir. Okulun web sitesine göre, 10 öğrenciden üçü 161’den fazla ülkeden gelen ve McGill Kanada’nın en uluslararası üniversitesidir.

Benim en favori üniversitelerim den biridir ve şahsi düşüncem yerleşmek imkansız değildir. Ancak kayıt olmadan önce notlarınızın 10 üstündne en az 9 olması gerekir.IELTS kesinlikle 7.0 akademik olmalı yada iyi bir ingilizce hazırlık eğitimi almanızı tavsiye ederim. Yeri gelmişken bu tarz üniversiteler yani ilk 20, ilk 10, ilk 5…vb , asla ve katiyyen şartlı kabul gibi bir durum söz konusu dahi olamaz bilginize . (2018’de 1, 2019 da 2 öğrencimiz bu üniversiteye kabul almayı başardı. )

2. British Columbia Üniversitesi

University of British Columbia Vancouver, British Columbia bence Kanada’da tercih edilecebilecek en iddalı okuldur. Çok çok iyi bir transkriptten çok daha fazlasına ihtiyacınız var; bu okul tarafından kabul edilebilmek için. 2019 yılında 1 öğrencimize bu okuldan kabul almayı başardık.

Okulun , üniversite kimya , ekonomi bilimleri, fizik ve fizyoloji ve tıp alanlarında sekiz Nobel Ödülü sahibi eğitmene sahiptir. Bu paha biçilmez bir şey.

1. Toronto Üniversitesi

Toronto Üniversitesi 1827 yılında kurulmuş, kendi Web sitesinde belirtildiği gibi 700’den fazla lisans programları ve 200’den fazla lisansüstü programı öğrencilere sunmaktadır. Üniversite, web sitesine göre, 44 kütüphanesinde 19,4 milyondan fazla fiziksel kaynağa sahiptir. Ve buna dikkat :  Kuzey Amerika’daki en büyük kütüphane sistemlerinden birine ev sahipliği yapmaktadır.

En iyi Kanada Üniversitelerinin ücretleri

Toronto Üniversitesi

 • Lisans Derecesi Öğrenim Ücreti: 42,870 $ – 49,800 $
 • Yüksek Lisans Öğrenim Ücreti: 6,900 $ – 22,640 $

University of British Columbia

 • Lisans Derecesi Öğrenim Ücreti: 25,978 $ – 36,588 $
 • Yüksek Lisans Öğrenim Ücreti: 8,605 $

McGill Üniversitesi

 • Lisans Derecesi Öğrenim Ücreti: 16,815 $ – 45,263 $
 • Yüksek Lisans Öğrenim Ücreti: $ 16,816

McMaster Üniversitesi

 • Lisans Derecesi Öğrenim Ücreti: 20,808 $ – 27,978 $
 • Yüksek Lisans Öğrenim Ücreti: 16,761 $ – 17,096 $

Montreal Üniversitesi

 • Lisans Derecesi Öğrenim Ücreti: 13,048 $ – 16,990 $
 • Yüksek Lisans Öğrenim Ücreti: 16,372 $

Kanada’da Üniversite eğitimi

Kanada’da üniversitelerinde eğitim başvurularını nasıl güçlendireceğinizi , Bu başvuruları nasıl yapacağınızı bizimle görüşerek öğrenebilirsiniz. Kanada’da MBA , Kanada dil okulları

Unutmayın ki Edu Vizyon yurtdışı eğitim ve Felix Academy sizden  Kanada’da üniversite başvuruları için ek bir ücret kesinlikle talep etmez. Kanada’da üniversite eğitimi hakkında daha fazla bilgi için bizi her zaman 0 212 543 58 06 ‘dan arayabilirsiniz.

Makale : Tunçağ Veli Ünlü  – 0 535 712 07 90

Kanada’nın en iyi üniversitelerine nasıl kayıt olabilirim?

Kanada’nın en iyi üniversitelerine Edu Vizyon yurtdışı eğitim ile kayıt olabilirsiniz.

Kanada’da Üniversitelerinde lisans eğitim süresi ne kadar ?

Kanada Üniversitelerinde lisans eğitimi ortalama 4 yada 5 yıl sürmektedir.

Kanada üniversiteleri için ne zaman başvuru yapmalıyım?

Kanada’da üniversite eğitimi başvuruların ortalama Kasım – Mart dönemlerinde yapılması gerekir.

yurtdışı eğitim danışmanlığı
2 Yorum
  Kabul Oranları Yüksek Kanada Üniversiteleri - Kanada Eğitim 🎯

  […] Üniversitesi ve Carleton Üniversitesi, yüksek kabul oranlarına sahip en iyi Kanada üniversiteleri […]

  17 Aralık 2022 Cevapla
  Kanada eğitim sistemi | Ucuz yurtdışı eğitim

  […] dil okulları, Kanada üniversiteleri , Kanada’da yüksek lisans ve Kanada’da eğitim hakkında daha fazla bilgiye ihtiyaç […]

  22 Aralık 2022 Cevapla

Bir cevap yazın

WhatsApp Edu Vizyon
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Kanada Eğitim Danışmanlığı
Merhaba ; Kanada Eğitim Rehberine Hoş Geldiniz :) Samimi ve tamamen ücretsiz bir şekilde Kanada'da eğitim danışmanlığı istiyorsanız şimdi bizimle iletişim kurun.