Kanada’da nasıl burs bulunur?

2329
Kanada’da nasıl burs bulunur?
Kanada Eğitim Danışmanlığı

Kanada’da Burs Nasıl Alınır?

Kanada’daki üniversitelerde bulunan Tamamen Finanse Edilen ve Kısmen Finanse Edilen Burslara başvurabilirsiniz. Gereksinimlerine göre uygun olursanız, o zaman size burs verilecektir.
Uluslararası Öğrenciler başvurabilir, aşağıdaki listeden bursu seçin ve o üniversiteye başvurun. 2020-2021 için Kanada’da Lisans Bursları, Yüksek Lisans Bursları ve Doktora Bursları alabilirsiniz.

Kanada’daki Burslar için hangi GPA gereklidir?

Kısa ve tatlı cevap “duruma göre değişir” dir. Tamamen Finanse Edilen Burslara mı yoksa Kısmen Finanse Edilen Burslara mı başvurduğunuza bağlıdır.
Hangi üniversiteye başvuracağınıza bağlıdır. Ancak genel olarak, tamamen finanse edilen bir Burs için değerlendirilmek üzere iyi bir akademik sicile ihtiyacınız var.

Kanada’daki Burslar hakkında SSS

Kanada’da Tam Fonlu Burs almak kolay mı?

Akademik notlarınız iyi ise Kanada’da tamamen finanse edilen burs almak çok da önemli değil. Bazı programlarda, Liderlik lalitesi vb. gibi başka uygunluk kriterleri olabilir. Eğitim Standardı Kanada’da çok daha iyidir, bu nedenle yüksek rekabeti de göz önünde bulundurmanız gerekir.

 

Kanada’da Tam Fonlu Burs Almak İçin Uygunluk Kriterleri nelerdir?

Uygunluk Kriterleri farklıdır ve bir burstan diğerine değişebilir. Genel olarak Akademik Kayıtlarınız ve İngilizce Dil Testi Puanınız önemlidir.

IELTS / TOEFL olmadan Kanada’da Tamamen Finanse Edilen herhangi bir Burs alabilir miyim?

Evet, Kanada’da herhangi bir İngilizce Dil Testi sınırı olmayan bazı fırsatlar var. Burs almak için bunu ( IELTS / TOEFL’siz Uluslararası Öğrenciler için Kanada’da Burslar) düşünebilirsiniz .

 

Kanada, Uluslararası Öğrencilere hangi düzeyde Eğitim sağlıyor?

Kanada’da Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora Burs programlarına başvurabilirsiniz. Yukarıda listelenen burslar ayrıca Uluslararası Öğrenciler içindir. Uygunluk kriterlerini karşılayan bu fırsatlar için herkes başvurabilir.

 

Bu Burslar hangi yıl için geçerlidir?

Yukarıdaki tüm burslar 2020 ve 2021 yılı içindir. Yukarıdaki fırsatları keşfederek Kanada 2020/2021’de Tamamen Finanse Edilen Burslara başvurabilirsiniz. Yukarıda listelenen tüm bursları inceleyin ve uygunluk kriterlerini nerede karşıladığınızı kontrol edin.

yurtdışı eğitim danışmanlığı
WhatsApp Edu Vizyon
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Kanada Eğitim Danışmanlığı
Merhaba ; Kanada Eğitim Rehberine Hoş Geldiniz :) Samimi ve tamamen ücretsiz bir şekilde Kanada'da eğitim danışmanlığı istiyorsanız şimdi bizimle iletişim kurun.