Kanada, uluslararası öğrenciler için 56.000 çalışma iznini onayladı.

929
Kanada, uluslararası öğrenciler için 56.000 çalışma iznini onayladı.
Kanada Eğitim Danışmanlığı

Kanada, uluslararası öğrenciler için 56.000 çalışma iznini onayladı.

 

İnsanlar traktörlerini 1 Temmuz 2020’de Newcastle, Kanada’da yapılacak bir Kanada Günü geçit töreninden önce dekore ediyor. Ülke genelinde Konfederasyon’un 153. yıldönümünü kutlayan etkinliklerin çoğu, koronavirüsün yayılması nedeniyle iptal edilmiş veya çevrimiçi hale getirilmiş olsa da, Newcastle köyü, sakinleri evlerinden bir araba gezintisi olarak kutlamak için cesaretlendirdi. sosyal mesafe önlemlerine uymak. Kaynak: Cole Burston / Getty Images / AFP

Göçmenlik bakanı Marco Mendicino’ya göre, 56.000 kişi 22 Eylül 2020 itibarıyla ilk aşama Kanada çalışma izinlerini aldı. Kanada çalışma izinlerinin bu son onayının yanı sıra, federal hükümetin pandemi sırasında uluslararası öğrencileri kampüslere geri getirmenin en iyi yolunu anlamak için belirlenmiş öğrenim kurumlarıyla (DLI) da çalıştığını söyledi.

Yakın tarihli bir Kanada Uluslararası Konseyi web seminerinde Mendicino, Bakan Patty Hajdu’nun her bir DLI’nın kendi eyaletlerinin ve bölgelerinin halk sağlığı gereksinimlerini karşılamasını sağlamak için çalıştığını söyledi. Bu, öğrencilerin bu yıla dönmeleri için kampüslerin güvenli olmasını sağlamanın ilk adımıdır.

Bu, DLI’lerin karantina ve sosyal mesafeyi kolaylaştırıp kolaylaştıramayacağını anlamayı içerir. Geri dönen tüm öğrenciler 14 gün karantinaya alınacak. DLI’lar salgın sırasında uluslararası öğrencileri ağırlamak isteseler de, Kanada’nın seyahat kısıtlamaları ülkeye girişlerini engelledi ve Kanada eğitim izinlerinin onaylanmasını önemli ölçüde yavaşlattı.

Kanada eğitim izinlerinin onaylanması için ne gerekiyor?

Kanada Göçmenlik, Mülteciler ve Vatandaşlık (IRCC), öğrenim izni başvurularını yalnızca bir öğrenci DLI’ye kabul edildikten sonra onaylar. Bu nedenle, Kanada’da geçirdiğiniz süre boyunca kendinizi ve eğitiminizi destekleyebileceğiniz fonların kanıtının yanı sıra kabul mektubunuzu sunmalısınız. CIC News’e göre, ikinci aşama çalışma izni onayı almak için, öğrencilerin Kanada’ya seyahat edebildiklerinde sabıka geçmişi kontrolü, biyometri ve tıbbi sınavı tamamlamaları gerekecek.

yurtdışı eğitim danışmanlığı

Bir cevap yazın

WhatsApp Edu Vizyon
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Kanada Eğitim Danışmanlığı
Merhaba ; Kanada Eğitim Rehberine Hoş Geldiniz :) Samimi ve tamamen ücretsiz bir şekilde Kanada'da eğitim danışmanlığı istiyorsanız şimdi bizimle iletişim kurun.