Neden Kanada’da Eğitim ? Eğitim sonrası Kanada’da çalışma izni

1722
Neden Kanada’da Eğitim ? Eğitim sonrası Kanada’da çalışma izni
Kanada Eğitim Danışmanlığı

Neden Kanada’da Eğitim?

Kanada’da öğrenim gören uluslararası öğrenci sayısı 600.000’in üzerindedir, bu sayı sürekli artmaktadır. Bu öğrencilerin birçoğu, Kanada’da eğitimin getirdiği bazı avantajlar nedeniyle  Kanada’yı tercih etmektedir. Kanada’da öğrenim gören bireyler, Kanada’da veya yurt dışında mesleki arayışlara hazırlayarak en kaliteli ve uluslararası saygın eğitim alırlar. Bununla birlikte, Kanada’daki eğitim ve yaşam ücretleri genellikle diğer gelişmiş ülkelerden daha düşüktür.

Kanada’daki uluslararası öğrenciler, kariyerlerini Kanada’da geliştirmek ve kalıcı olarak kalmak için mükemmel bir konumdadır. Kanada’da eğitim için verdiğiniz karar sizi benzersiz bir konuma getirir.Uluslararası bir öğrenci olarak Kanada’nın sunduğu fırsatlardan tam olarak yararlanabilirsiniz.

Türk öğrenciler, Neden Kanada’da Eğitimi tercih ediyor?

Türk öğrencilerin Kanada’ya olan ilgileri neredeyse 15-20 yıldır devam etmekle birlikte, özelikle 2015 yılından buyana sürekli olarak artış göstermektedir. Kanada’ya gitmek isteyen Türk öğrencilerin en büyük hayalleri Kanada’da eğitim sonrası iyi bir iş tecrübesi kazanmak ve hatta Kanada vatandaşı olmak. Tabi bu süreç uzun ve oldukça sabır gerektiren , Kanada’da kaldığınız süre boyunca oldukça başarılı olmanız gereken bir süreç.

Kanada’da kaliteli bir eğitim almak isteyen öğrencilerin sayısı da bir hayli fazla. Özelikle Kanada’da ki eğitim sonrası iş tecrübesi edinebilme imkanı Türk öğrencileri Kanada’ya yönlendiriyor.

Bizler çıkmak istediğiniz bu Kanada eğitim yolculuğunuz da sizlere rehberlik etmekten memnuniyet duyarız. Bize her daim 0 212 543 58 06 – 0 212 261 28 88 veya 0 535 712 07 90 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Koronovirüs sürecinde Kanada’da eğitim

Koronavirüs pandemisi bütün ülkeleri oldukça olumsuz etkiledi ve bu etkilerin önümüzde ki bir kaç yıl daha devam edeceği öngörülmektedir. Dolayısı ile bu süreçte ülkeler eğitimleri daha titiz bir şekilde planlamaktadır. Bu planlamada ilk öne çıkan detay ülkelere daha az sayıda kabul edilen öğrenciler ve özelikle uzaktan eğitimin ön plana çıkarılmasıdır. Ancak durum her ne olursa olsun Kanada’da eğitim planlarınızı kesinlikle ertelememenizi tavsiye ederiz. Çünkü bu yeni dönemde dikkatlerden kaçmaması gereken bir başka konuda eğitimlerin bir çoğunda  kısmi online eğitim göze çarpmaktadır. Yani bir Türk öğrenci ister dil eğitimi ister kolej yada Üniversite veya Diploma / sertifika programı eğitimine eskisi gibi istediği zaman da Kanada’da başlayamamaktadır. Kanada’ya gelmek isteyen öğrencilere ilk önce eğitimlerin belli bir süresini ülkelerinden online olarak eğitime katılmaları istenmektedir. Bu durum kafalarda bazı soru işaretleri oluştursa da bu sorulara bizler gibi yurtdışı eğitim danışmanlıkları kanalı ile çözüm bulabilirsiniz. Yine sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Mezuniyet Sonrası Çalışma İzninde yapılan değişiklikler

Mezuniyet sonrası Kanada’da çalışmak isteyen uluslararası öğrenciler, hükümet Mezuniyet Sonrası Çalışma İznini (PGWP) işleme koyduğu için Kanada’da kalmak zorunda olmadıklarını duymaktan memnuniyet duyacaktır. Bu değişiklik 21 Şubat tarihinden itibaren yürürlüğe girmiştir. Bu değişiklik nedeniyle, mezunlar artık çalışma izni almaya hak kazanmadan Kanada dışına seyahat edebileceklerdir. Bu, şu anda Kanada’da çalışma izni olmadan tam zamanlı çalışmaya hak kazanan tüm mezunlar için geçerlidir.

Kanada’da tam zamanlı çalışmak için uluslararası öğrencilerin bir PGWP’ye başvurmaları gerekmektedir. Buna karşılık, PGWP’ler çalışma izinlerinin sona erme tarihinden önce sunulmalıdır. Bir PGWP’nin işlenmesi 90 gün sürebileceğinden, mezunların izinlerini almadan önce uzun süre beklemelerini sağlar.

İzin Beklerken Kanada’da Nasıl Çalışılır

Uluslararası öğrenci mezunları, belirli şartları yerine getirmeleri halinde Kanada’da izin almadan çalışabilirler. Birincisi, bir PGWP başvurusunu tamamlamamış olsalar bile bir başvuru yapmış olmalıdırlar. İkinci olarak, bir PGWP başvurusunda bulunurken, uluslararası öğrenci geçerli bir çalışma iznine sahip olmalıdır. Okuldayken tam zamanlı bir öğrenci olarak en az altı ay geçirdiler. Belirlenmiş bir okula devam etmeli ve mesleki, mesleki eğitim veya lise sonrası program almalıdırlar.

Ek olarak, okuldayken uluslararası öğrenci haftada 20 saatten fazla çalışamaz. Son olarak, izinsiz Kanada’da çalışmaya hak kazanabilmek için uluslararası bir mezunun okulu bitirmesi, bir sertifika, derece veya diploma kazanması gerekir. Eğer gereksinimi karşılarlarsa, uluslararası mezunlar PGWP işlemleri sırasında Kanada’da geçici olarak izin almadan çalışabilirler. Ancak, eğer başvuruları reddedilirse, göçmenlik bakanlığı tarafından söylendiğinde çalışmayı bırakmalıdırlar.

Bir PGWP onaylanırsa uluslararası bir mezunun Kanada’da sekiz aydan üç yıla kadar çalışmasına izin verilir. PGWP ile bir iş bulmak Kanada’da daimi ikamet kazanmak için çok yararlı olabilir. Örneğin, Hızlı Giriş sistemi, yeni mezunların daimi ikametlerini elde etmeleri için harika bir yoldur. Federal hükümet Express Entry çekilişlerini yaklaşık iki haftada bir düzenliyor. Çekiliş belirli sayıda adayı Kanada daimi ikametgahına başvurmaya davet ediyor. Kanada’da iş tecrübesine sahip olmak, Hızlı Giriş çekimlerinde seçilme şansına yardımcı olmak için uzun bir yol kat edebilir.

Bu makalede Neden Kanada’da eğitim sorusuna cevap vermeye çalıştık. Kanada eğitim sonrası çalışma izni ve Korona virüs pandemisinin eğitime olan etkilerine de değinmeye çalıştık.

yurtdışı eğitim danışmanlığı
WhatsApp Edu Vizyon
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Kanada Eğitim Danışmanlığı
Merhaba ; Kanada Eğitim Rehberine Hoş Geldiniz :) Samimi ve tamamen ücretsiz bir şekilde Kanada'da eğitim danışmanlığı istiyorsanız şimdi bizimle iletişim kurun.