Winnipeg Rehberi

2210
Winnipeg Rehberi
Kanada Eğitim Danışmanlığı

Winnipeg hakkında bilmeniz gerekenler

Winnipeg ,Manitoba eyaletinin en büyük kenti ve başkentidir. Türkiye’ye yakın (650,000 km2) yüzölçümü olan eyaletin yaklaşık %62’si yani 780,000 kişi bu şehirde yaşar.

“now entering winnipeg. we were born here. what’s your excuse?” yazan bir karikatür internette dolaşmaktadır. Yani insanların burayı sıkıcı bulduğu belirtilir.

780.000’den fazla nüfusa sahip çok kültürlü ve canlı bir şehir olan Winnipeg, Manitoba’nın güneyinde yer almaktadır. Şehir iş ve kültür merkezi ve batı Kanada’nın en eski şehridir.

Şehir, çeşitli zengin ve çeşitli kültürel ve spor etkinlikleri, eğlence ve festivallerin yanı sıra güvenli ve rahat bir yaşam tarzı sunar.

Bu canlı şehir, ülkenin en yüksek istihdam ve işçi verimliliği oranlarından birine sahiptir. Winnipeg, ikamet etmek için çok uygun bir yerdir. Sonuç olarak, insanların yüksek bir yaşam standardı vardır. Bu şehir, vatandaşları ve dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciler için güvenli bir ortam olarak kabul edilmektedir.

The Forks Ulusal Tarihi Bölgesi kesinlikle ziyaret edilmelidir. Burası eskiden yerli nüfus için yüzyıllarca bir toplantı mekanı olarak kullanılmıştır ve Avrupalılar buraya geldikten sonra capcanlı bir kürk ticareti bölgesi olmuştur. Günümüzde The Forks, canlı pazarların, dükkanların, bir nehir yolunun ve yeşil bölgelerin kombinasyonu halindedir.

Pazar, tarihi bir binada bulunmaktadır ve çok çeşitli yemekler sunan bir yemek katına sahiptir. Devam edecek olursak, şehrin içerisinde tarihi binalar vardır. Bunun ilk örneği ; üzerinde ikonik bir Altın Çocuk ile birlikte Manitoba Legislative Binası’dır. The Exchange Meydanı Ulusal Tarihi Bölgesi, tarihi Winnipeg’in kalbidir ve birçok sanatsal galeriye ve kültürel kurumlara ev sahipliği yapmaktadır. Fakat asıl cazibesi tarihi binalarıdır.(yaklaşık olarak 150 tane ). Gezmek için harika bir yer.

Kırmızı Nehir’in diğer tarafına geçin, kendinizi sokak isimleri “rue” ile başlayan yerlerde bulacaksınız, mesela The French Quarter of St. Boniface. Burada, gerçekten güzel bir kaç restaurant ile birlikte, kendisiyle aynı ismi taşıyan bir katedral bulacaksınız.

Winnipeg’de eğitim

Winnipeg’de eğitim alabileceğiniz okullardan da bahsetmek istiyorum. İncelemelerim sonrasında The University of Winnipeg ‘den biraz bahsetmek isterim.

The University of Winnipeg

Winnipeg Üniversitesi ( UWinnipeg)bir devlet  araştırma üniversitesidir. United College’ın onayını aldığı 1967 yılında kurulmuştur . Üniversitede lisans ve lisansüstü bölümler vardır. 40’tan fazla çalışma alanında 400’den fazla kurs sunmaktadır.

yurtdışı eğitim danışmanlığı

Bir cevap yazın

WhatsApp Edu Vizyon
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Kanada Eğitim Danışmanlığı
Merhaba ; Kanada Eğitim Rehberine Hoş Geldiniz :) Samimi ve tamamen ücretsiz bir şekilde Kanada'da eğitim danışmanlığı istiyorsanız şimdi bizimle iletişim kurun.