University of Winnipeg (Uwinnipeg)

995
University of Winnipeg (Uwinnipeg)
Kanada Eğitim Danışmanlığı

Winnipeg Üniversitesi

Winnipeg Üniversitesi ( UWinnipeg)bir devlet  araştırma üniversitesidir. United College’ın onayını aldığı 1967 yılında kurulmuştur . Üniversitede lisans ve lisansüstü bölümler vardır. 40’tan fazla çalışma alanında 400’den fazla kurs sunmaktadır. Üniversite,70 farklı ülkeden gelen 1000 kadar uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Üniversite’de ki en popüler aktiviteler kano, hokey oyunları ve kış sporlarıdır. Üniversitenin başarı endeksli bir burs programı bulunmaktadır.

Bu üniversite 515 Portage Ave, Winnipeg, MB R3B 2E9, Kanada adresinde bulunmaktadır. 9137 öğrencisi bulunmaktadır. Öğrencilerin 9137’si lisans ve 282’si lisansüstü eğitim almaktadır. 500 kadar akademik eğitmen kadrosuna sahiptir.

Winnipeg Üniversitesi, 2013 yılında, öncelikle lisans olan 19 üniversite arasında 13. sırada yer almıştır. Ellice Caddesi ve Buhler Merkezi dahil üniversitenin birçok kampüsü var . Winnipeg Üniversitesi altındaki kolejler arasında Global College, Menno Simons College ve Richardson College for Environment bulunmaktadır. UWinnipeg bünyesindeki enstitülerden bazıları Akademik Yazım Merkezi (CAW), Kadın ve Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları Enstitüsü ve Rupert Arazi Çalışmaları Merkezi’dir. Diğer önemli konuların yanı sıra Sanat ve Kültürel Çalışmalar, Yerli Yönetiminde Sanat, Ceza Adaletinde Sanat gibi birçok programda Yüksek Lisans sunmaktadır. Ayrıca, Tarih Yüksek Lisansı ve Kamu Yönetimi Yüksek Lisansı dahil olmak üzere Manitoba Üniversitesi ile ortak programlar sunarlar.

Winnipeg Üniversitesi ‘nin Dikkate değer mezunlar arasında bir iş adamı olan Ida Albo, siyasi ve eski bir UW Başkanı olan Lloyd Axworthy, Nobel Ödülü adayı olan Tom Axworthy ve Afganistan Maliye Bakanı ve Baş Ekonomi Bakanı Omar Zakhilwal bulunmaktadır. Diğerleri arasında Afganistan Cumhurbaşkanı Danışmanı. Önemli kadrolar arasında Kentsel ve Bölgesel bağlamda Aborijin Halkları için 1. Seviye Kanada Araştırma Başkanı olan Jennifer SH Brown ve Kanada Kraliyet Cemiyeti Üyesi ve Ceza adaleti ve Disiplinlerarası Kriminoloji’nin kurucu başkanı (2004-2012) Meredith Weinrath bulunmaktadır. ve Adalet Araştırma Enstitüsünün yetkili müdürü (2013).

Winnipeg Üniversitesi, lisans ve yüksek lisans dereceleri, diğer kolejler ve üniversitelerle uygulamalı ve ortak programlar, İngilizce dil programları ve lisansüstü diplomalar ve sertifikalar dahil olmak üzere eksiksiz bir program yelpazesi sunar. Kendi lisemiz bile var.

Hangi programın sizin için doğru olduğuna karar vermek zor bir karar olabilir. Web sitesini okuduktan sonra hala sorularınız varsa, lütfen bizimle iletişime geçmek için bizi arayabilirsiniz.0 212 543 58 06

 • Lisans
  Beş fakülte vardır – Sanat, İşletme, Eğitim, Kinesiyoloji, Bilim – 3 Yıllık, 4 Yıllık ve Onur lisans dereceleri sunar. Öğrenciler ayrıca uygulamalı ve ortak programların yanı sıra tıp, hukuk, diş hekimliği, eczacılık ve optometri gibi alanların kabul koşullarını yerine getirmek için gereken hazırlık kurslarını sağlayan benzersiz profesyonel öncesi akışlarımıza da kaydolabilirler.
 • Lisansüstü
  Lisansüstü Çalışmalar Fakültesi, Sanat, Bilim ve Kalkınma Uygulamaları alanında yüksek lisans derecelerini içerir. Ayrıca Evlilik ve Aile Terapisi alanında bağımsız bir program ve Manitoba Üniversitesi ile çeşitli ortak programlar bulunmaktadır.
 • Profesyonel, Uygulamalı ve Sürekli Eğitim (PACE) PACE, öğrencilerin kişisel ve mesleki hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış çeşitli tam zamanlı ve yarı zamanlı diploma ve lisans dışı programlar sunar. Niteliklerinizi yükseltmek ve alanınızda pratik deneyim kazanmak için belirli bir alanda bir kurs almayı seçebilir veya diploma programlarımızdan birini takip edebilirsiniz. 
 • İngilizce Dil Programı (ELP)
  ELP, her yıl 30’dan fazla ülkeden uluslararası öğrenciyi ağırlamaktadır. Akademik ve Genel İngilizce, Kısa Süreli Yoğun İngilizce, Kanada İş Deneyimi ve ESL Öğretmen Sertifikaları gibi programlar sunarlar. ELP ayrıca CanTEST (Bursiyerler ve Kursiyerler için Kanada İngilizce Testi) ve TOEIC (Uluslararası İletişim için İngilizce Testi) için yetkili bir test merkezidir.
 • The Collegiate University of Winnipeg
  Bir Kanada üniversitesinde yer alan tek lise programı olan The Collegiate, 9., 10., 11. ve 12. sınıflarda eğitim sunan istisnai bir ortaokuldur. Ortaokul ortamında sağlanan desteklerle birlikte öğrencileri ortaöğretim sonrası düzeydeki çalışmaların talep ettiği hıza hazırlar. The Collegiate’e lise diplomasını tamamlamak, lise niteliklerinizi yükseltmek için veya sadece olağanüstü bir Kanada lisesinde eğitim alma deneyimi için katılabilirsiniz.

UWinnipeg’i Sevmeniz İçin En Önemli 5 Neden

En iyisini mi arıyorsunuz? Winnipeg Üniversitesi, Kanada’nın en iyileri arasındadır! Öncelikle lisans üniversiteleri için ilk 10’da yer aldık ve sınıf mevcudu, öğretim kalitesi, öğretim üyesi-öğrenci etkileşimi, çeşitlilik ve sürdürülebilirliğe bağlılık alanlarında yüksek puan aldık . İşte bizi seveceğinizi düşünmemizin nedenlerinden bazıları.

1. Farklı ve Canlı Kampüs
İkonik Wesley Hall’dan ultra modern Buhler Merkezi ve son teknoloji RecPlex’e kadar, canlı şehir merkezi kampüsümüz, modern tesislerin ve tarihi yapıların çeşitli bir karışımıdır. Bisiklet dostu ve toplu taşıma ile erişimi kolay (21 otobüs güzergahı doğrudan kampüse gelir), UWinnipeg’in merkezi konumu, çok çeşitli alışveriş, sanat, kültür ve etnik restoran seçeneklerine birkaç adım uzaklıktadır.

2. Küçük Sınıflar Sınıfınız
ne kadar küçükse, soru sormak, profesörlerinizi tanımak ve yeni insanlarla tanışmak için o kadar çok fırsatınız olur ve bunların tümü üniversite deneyiminizi geliştirir. 30-60 öğrenci arasındaki sınıf boyutları, başkalarıyla ilk günden itibaren daha kolay ve daha rahat iletişim kurmanızı sağlar. Ortalama birinci ve ikinci sınıf sınıf mevcudu: 37 öğrenci

3. Erken Uygulamalı Öğrenme
Üniversitede en değerli başarılardan biri araştırmaya katılımdır. Dünyayı anlamanızı geliştirir, eğitim seviyenizi yükseltir ve çalışma alanınıza katkıda bulunmanıza izin verir. UWinnipeg’deki lisans öğrencileri araştırmaya katılmak için eşsiz bir fırsata sahipken, çoğu üniversite bunu yalnızca lisansüstü öğrencilere sunmaktadır. Yardımsever ve duyarlı eğitmenlerimiz, öğrenme deneyiminiz üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Alanınızda yalnızca ödüllü eğitmenler ve ilham veren araştırmacılar tarafından öğretilmeyecek, aynı zamanda bu harika beyinlere sınıf dışında da erişebileceksiniz. Hocalarımız, çalışmalarınızda başarılı olmanız için size destek sağlayarak ve gelecekteki fırsatlara kapı açarak sizi ilk sıraya koydu.

4. Uygun Fiyata En Kaliteli Eğitim
Winnipeg Üniversitesi, Kanada’daki en erişilebilir üniversitelerden biridir. Manitoba’daki öğrenciler Kanada’daki üçüncü en düşük öğrenim oranlarından yararlanır. 2018’de, Ontario’da üniversiteye giden bir öğrenci öğrenim ücreti olarak ortalama 8,838 dolar, Manitoba’daki bir öğrenci ise 4,501 dolar ödedi. (İstatistik Kanada 2018)

5. Öğrenciler En Önemlidir
UWinnipeg’in en büyük destekçilerinden bazıları öğrencilerin kendileridir. Aslında, öğrencilerin% 96’sı UWinnipeg’i başkalarına tavsiye edeceklerini bildirdi. *   Başka hiçbir şeye benzemeyen bir öğrenci deneyimi yaratmaya kararlıyız ve bu gösteriyor.

Hızlı Bilgi: Su şişenizi getirin! UWinnipeg, Kanada’da şişelenmiş su satışını yasaklayan ilk üniversite kampüsüdür.

* Canadian University Survey Consortium (CUSC) 2017 Orta Sınıf Öğrencileri Anketi

Winnipeg Üniversitesi ,Kanada Üniversiteleri ve Kanada’da eğitim hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizi her daim 0 212 543 58 06 – 0 535 712 07 90 numaralı telefonlarımızdan arayabilirsiniz.

Edu Vizyon 

Felix Academy

yurtdışı eğitim danışmanlığı

Bir cevap yazın

WhatsApp Edu Vizyon
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Kanada Eğitim Danışmanlığı
Merhaba ; Kanada Eğitim Rehberine Hoş Geldiniz :) Samimi ve tamamen ücretsiz bir şekilde Kanada'da eğitim danışmanlığı istiyorsanız şimdi bizimle iletişim kurun.