Kanada’da yaşamak için en pahalı şehirler

4271
Kanada’da yaşamak için en pahalı şehirler
Kanada Eğitim Danışmanlığı

Kanada’da yaşamak için en pahalı şehirler

Kanada’da en pahalı şehirler herkese göre farklılık gösterebilir. Ancak yine de eğitim için gitmeyi düşünüyorsanız bence bu listeyi göz ardı etmeyin. Ancak hemen ekleme yapayım pahalı şehir aynı zamanda yaşamın en canlı olduğu yerlerden biridir.

Eğer Kanada’da eğitiminiz sonrasında çalışma ve hatta belki Kanada göçmenliği planlarınız var ise büyük şehirlerde ki fırsatları daha küçük şehirlerde bulamayacağınızı bilmelisiniz.

İşte Kanada’da yaşamak için en pahalı şehirler

Vancouver – Vancouver, Kuzey Amerika’da yaşamak için en pahalı şehirdir. Bir evin ortalama fiyatı neredeyse 750.000 $ ‘dır. Kuzey Amerika’nın üçüncü büyük film endüstrisi olan şehir, ziyaretçilerine değerini kanıtlıyor. Şehrin güzelliği, işlek yollarda uzun yürüyüşler, bisiklet yollarının uzunluğuyla ve elbette güzel manzara ile anılabilir.. Büyük ve en pahalı bir şehir olmasına rağmen, Vancouver, Kuzey Amerika’daki diğer büyük şehirlere kıyasla en düşük karbon ayak izine sahiptir.

Toronto – Toronto’da ki bir evin ortalama fiyatı 490.000 dolar civarındadır ve Toronto Kanada’da yaşamak için en pahalı ikinci şehirdir. Toronto aynı zamanda ülkenin en büyük şehridir ve çok fazla  kültürlere maruz kalmasıyla bilinir. Toronto şehir merkezi, her zaman dünyanın farklı yerlerinden eğitim yada Turistik amaçla ülkeye gelen insanlarla dolu. Turistik amaçla gelenler daha çok yemek, eğlence ,alışveriş , farklı kültürleri ve tiyatroyu deneyimler. Toronto sınırları içinde yapılacak binlerce şeyle doludur ve bu nedenle asla ,katiyen  hiç kimseyi hayal kırıklığına uğratmaz.

Victoria – Ortalama ev fiyatları 422.000 dolar ile Kanada’da üçüncü en pahalı şehirdir. Kanada’daki diğer büyük şehirlerin çoğundan farklı olarak, Victoria, Mart ayının başlarında ortaya çıkan faunalı güneşli bir şehirken, ülkenin geri kalanı hala kar temizleme ile mücadele ediyor. Victoria hakkında eğlenceli bir gerçek, yıllık çiçek sayımına sahip olmasıdır. ve 2019’da neredeyse 2 milyar çiçek açtığı iddia edilmektedir.victoria

Calgary- Kanada’nın enerji başkenti olarak da bilinen bu şehirdeki bir evin ortalama maliyeti yaklaşık 419.000 dolardır. Şehir ayrıca Rockies, Banff Ulusal Parkı, vb gibi Kanada’nın bazı önemli turistik noktaları ile çevrilidir. Bu şehirde satış vergisi ödemek zorunda değilsiniz.

Hamilton / Burlington – Bir evin ortalama maliyeti 350.000 $ olan Hamilton, Kanada’daki en pahalı beş kentsel ev merkezidir. Burlington şehri dokuz sahiptir golf sahaları sınırları dahilinde ve 7 ev sahipliği Ontario eyaletinde büyük galerisinde. Bu şehirdeki ana cazibe, büyük çiçek koleksiyonları tarafından hayran kalabileceğiniz Kraliyet Botanik Bahçeleri’dir. Mayıs ayı ortalarında en iyi görüntü.

Kanada Ottawa– Kanada’nın altıncı en pahalı şehri ve dördüncü büyük şehridir. Yeni bir evin ortalama maliyeti 345.000 $ ‘dır. Bu şehir ülkenin en iyi galerilerine, müzelerine ve etkinliklerine ev sahipliği yapar ve bu nedenle size maksimum eğlence için kolay erişim sağlar. Şehir ayrıca, genellikle Mayıs ayında düzenlenen dünyanın en büyük lale festivaline de ev sahipliği yapıyor.

yurtdışı eğitim danışmanlığı

Bir cevap yazın

WhatsApp Edu Vizyon
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Kanada Eğitim Danışmanlığı
Merhaba ; Kanada Eğitim Rehberine Hoş Geldiniz :) Samimi ve tamamen ücretsiz bir şekilde Kanada'da eğitim danışmanlığı istiyorsanız şimdi bizimle iletişim kurun.