OCAD University

978
OCAD University
Kanada Eğitim Danışmanlığı

OCAD University

Kanada’nın Hayal Gücü Üniversitesi

1876 ​​yılında kurulan OCAD University, sanat ve tasarım eğitimi, uygulama ve araştırma ile geniş bir disiplin yelpazesinde bilgi ve icat çalışmalarına adanmıştır. OCAD University, geleneksel, stüdyo tabanlı güçlü yönlerini sürekli geliştirerek, disiplinler arası uygulamayı, işbirliğini ve yeni teknolojilerin entegrasyonunu savunan öğrenmeye yeni yaklaşımlar ekliyor. Hayal Çağı’nda, OCAD University topluluğunun üyeleri, tüm Kanadalılar için kültür, teknoloji ve yaşam kalitesindeki bir sonraki gelişmeler için katalizör görevi görecek şekilde benzersiz niteliklere sahiptir.

Programlarımız ve araştırmalarımız dijital medya ve tasarım, sürdürülebilirlik, sağlık ve sağlıklı yaşam, kültürel çeşitlilik ve yerli kültürlerin köprü alanlarını oluşturmaktadır.

Öğrencilerimiz yaratıcı stüdyo temelli, estetik ve teknik öğrenmenin yanı sıra eleştirel, teorik, bilimsel ve tarihsel bilgi ve yöntemlerle de uğraşırlar.

Son olarak, konumumuz ilham veriyor. OCAD University, ülkenin sanatının, tasarımının, işinin ve yeni medya başkentinin kalbinde, Yeni Kredinin Mississaugas’ının atalarının ve geleneksel topraklarının, Haudenosaunee, Anishinaabe ve Huron-Wendat’ın – orijinal sahipleri ve üzerinde durduğumuz toprağın koruyucuları

Bizim İsmimiz

1876 – Ontario Sanat Okulu

1886 – Toronto Sanat Okulu

1890 – Central Ontario Sanat ve Endüstriyel Tasarım Okulu

1912 – Ontario Sanat Koleji

1996 – Ontario Sanat ve Tasarım Koleji (OCAD)

2010 – Ontario Sanat ve Tasarım Üniversitesi (OCAD University)

OCAD Üniversitesi, Toronto’nun kalbinde, Ontario Sanat Galerisi’nin ve tarihi Grange Park’ın yanında yer almaktadır. Büyüyen güney kampüsü, şehrin gelişen Sanat ve Eğlence Bölgesi’nde beş dakika uzaklıktadır.

Sharp Tasarım Merkezi

Şimdi bir Toronto mimari dönüm noktası olan ikonik Sharp Tasarım Merkezi, büyük bir 42.5 milyon dolarlık kampüs yeniden yapılanmasının bir parçası olarak 2004 yılında açıldı. Ödüllü, siyah beyaz “masa üstü” yapı, OCAD Üniversitesi’nin 12 çok renkli çelik ayak üzerinde ana kampüs binasının üzerinde duruyor. Merkezi, hayırseverler Rosalie ve Isadore Sharp’ın adını taşıyor ve Sanat Fakülteleri ve Liberal Çalışmalar için olanaklara sahip OCAD U Tasarım Fakültesi’ne ev sahipliği yapıyor. Ünlü İngiliz mimar Will Alsop tarafından Toronto merkezli Robbie / Young + Wright Architects Inc. ile işbirliği içinde, Carruthers & Wallace Ltd. ve MCW Consultants Ltd’den yapısal mühendislerle birlikte tasarlandı. 2013 yılında mimar eleştirmen Christopher Hume, Sharp Center adını verdi Toronto’daki “en etkili beş bina” dan biri.

Ödüller

Dünya Kraliyet İngiliz Mimarlar Enstitüsü Ödülü, 2004
Mükemmellik Ödülü, Toronto Mimarlık ve Kentsel Tasarım Ödülleri, 2005
En Üstün Teknik Proje, Kanada Müşavirlik Mühendislik Ödülleri, 2005
Benjamin Moore Sözleşme Dış Ödülü, 2006 (Will Alsop’a verildi)

Vizyon ve Misyon Açıklamaları

Vizyon Hayallerle Dönüştürülmüş

OCAD Üniversitesi sanat, tasarım, sosyal bilimler, beşeri bilimler ve bilimlerin güçlü etkileşimi ile zamanımızın sorularını cüretkar ve sorumlu bir şekilde takip etmenize meydan okuyor.

Görev beyanı

Sizi, birden fazla bakış açısını ve eleştirel uygulamaları birleştiren bilinçli, cömert ve neşeli topluluklar oluşturmaya davet ediyoruz.

Cesur ve Sorumlu Takip

Çeşitliliği ve dayanıklılığı besliyoruz ve yerli seslere ve kültürlere eşitlik, içerme, sürdürülebilirlik ve saygı göstermekteyiz.

Zamanımızın Soruları

Disiplinlerimizi zenginleştirmek ve dönüştürücü sosyal, ekonomik, çevresel ve kültürel ajanlar olarak hareket etmek için zamanımızın sorularını araştırıyor ve cevaplıyoruz.
Sanat, Tasarım, Sosyal Bilimler, Beşeri Bilimler ve Bilimlerin Güçlü Etkileşimi

Materyaller, veriler, teknolojiler, fikirler ve pedagoji ve benzersiz araştırma, stüdyo pratiği ve öğrenmeyi desteklemek, disiplinlerarası ve ortaya çıkan bilgi formları yaratmak için çeşitli yerli bakış açıları ile ilgileniyoruz.

OCADU Toronto, Ontario’nun en eski sanat okullarından biri olarak öğrencilerine birçok farklı sanat dalında uzmanlaşma şansı tanıyan programlar sağlamaktadır. 17 farklı lisans programı bulunan üniversitede öğrenciler reklamcılık, çizim ve resim, çevresel dizayn, grafik dizayn, endüstriyel tasarım, entegre medya, fotoğrafçılık, heykelcilik gibi ve interdisciplinary bölümler okuyabilmektedir. Üniversitenin sunduğu bölümlerin listesi aşağıdaki gibidir:

Advertising
Critism & Curatorial Practice
Cross Disciplinary Art: Life Studies
Cross Disciplinary Art: Publications
Digital Futures
Drawing & Painting: Digital Painting and Expanded Animation
Integrated Media: Digital Painting and Expanded Animation
Drawing & Painting
Environmental Design
Environmental Design: Interior Design Specialization
Graphic Design
Illustration
Indigenous Visual Culture
Industrial Design
Integrated Media
Material Art & Design
Photography
Printmaking
Sculpture/Installation
Visual and Critical Studies

OCAD Universitesi Video

 OCAD University Konum – Ulaşım

Toronto şehir merkezinde, Ontario Sanat Galerisi’nin yanındadır. Kampüse transit olarak kolayca ulaşılabilir yada güvenli bir şekilde yürünebilir. Fikir oluşturması adına aşağıda harita konumunu inceleyebilirsiniz.

yurtdışı eğitim danışmanlığı
WhatsApp Edu Vizyon
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Kanada Eğitim Danışmanlığı
Merhaba ; Kanada Eğitim Rehberine Hoş Geldiniz :) Samimi ve tamamen ücretsiz bir şekilde Kanada'da eğitim danışmanlığı istiyorsanız şimdi bizimle iletişim kurun.