Kanada’daki Üniversiteler ve Kolejler

1209
Kanada’daki Üniversiteler ve Kolejler
Kanada Eğitim Danışmanlığı

Kanada’daki Üniversiteler ve Kolejler

Kanada’da, yüksek öğrenim için anayasal sorumluluk Kanada eyaletlerine aittir. 1982’de Anayasa Yasası olarak yeniden adlandırılan 1867 İngiliz Kuzey Amerika Yasası ile pekiştirilen yerel yasama organlarına üniversiteler için sorumluluk atama kararı, başlangıcından itibaren tartışmalıydı. Yasa, “Yasama Meclisi, her İl içinde ve her İl için, yalnızca Eğitimle ilgili yasalar yapabilir” diyor.

Bu anayasal düzenlemenin bir sonucu olarak, her ilde yüksek öğrenimi de içeren farklı bir eğitim sistemi gelişmiştir. Bununla birlikte, Antlaşma Statüsüne sahip Aborijin Halklarının anayasal sorumluluğu, 1982 Anayasa Yasası uyarınca Kanada federal hükümetine ait olduğundan, ister geleneksel lise sonrası olsun, Aborijin öğrenciler için yüksek öğrenim fırsatlarını finanse etmekten büyük ölçüde sorumlu olan federal hükümettir. Yerli eğitimi sürdürme fırsatlarını teşvik eden kurumlar veya ortamlar. Federal hükümet ayrıca Kanada Kraliyet Askeri Koleji’ni işletmektedir.

Kanada’nın on eyaletindeki yüksek öğretim sistemleri, tarihsel gelişimlerini, organizasyonlarını (ör. Yapı, yönetişim ve finansman) ve hedefleri (ör. Katılım, erişim ve hareketlilik) içerir. Kanada’daki üç bölgenin her biri (yani Nunavut, Kuzeybatı Toprakları ve Yukon), coğrafi zorluklar bağlamında bölgesel tarihi, organizasyonu ve hedefleri yansıtan ayrı yüksek öğretim sistemlerine sahiptir.

British Columbia’da Yüksek Öğrenim

British Columbia’da yüksek öğrenim, on bir üniversite, on bir kolej ve üç enstitüden oluşan 25 kamu tarafından finanse edilen kurum tarafından verilmektedir. Bu, üç özel üniversite, beş özel kolej ve altı ilahiyat fakültesine ek olarak. Ayrıca çok sayıda özel kariyer enstitüsü ve kolej vardır.

2007’de British Columbia’nın (BC) nüfusu 4.383.000 idi. [2] 2006-2007 akademik yılında M.Ö.’de yaklaşık 433.000 kişi kamu yüksek öğretim kurumlarına kaydolmuştur. 17,250’den fazlası kendilerini Aborijin öğrenci olarak tanımladı ve yaklaşık 10,500’ü uluslararası öğrencilerdi. 2011 takvim yılında, BİT (Bilgi ve İletişim Teknolojileri) kullanımında liderlik sağlayarak yüksek öğretimi desteklemek olan, kamu tarafından finanse edilen bir kuruluş olan BCcampus aracılığıyla 151.774 başvuru gerçekleştirildi.

Ontario’da Yüksek Öğrenim

Ontario’daki yüksek öğrenim, Eğitim Bakanlığı, Kanada Kolejleri, ve Kanada Üniversiteleri tarafından düzenlenen  uygulamalı sanatlar ve teknoloji kolejleri ve özel kariyer kolejleri tarafından sağlanan lise sonrası eğitimi ve beceri eğitimini içerir.

Şimdiki bakan, Şubat 2013’te atanan Brad Duguid’dir. Bakanlık, 22 devlet üniversitesi, 24 devlet kolejini (21 Uygulamalı Sanatlar ve Teknoloji Yüksekokulları (CAATs) ve üç Teknoloji ve İleri Öğrenim Enstitüsü (ITALs)), 17 özel olarak finanse edilen dini üniversiteler ve 500’den fazla özel kariyer koleji. Kanada anayasası her eyalete yüksek öğrenim sorumluluğu sağlar ve buna karşılık gelen ulusal federal yüksek öğrenim bakanlığı yoktur.

Kanada’daki Üniversiteler ve Kolejler hakkında bizi arayın

Kanada’da eğitim, Kanada dil okulları, Kanada üniversiteleri, Kanada kolejleri ve diğer yurtdışı eğitim danışmanlığı programları için bize 0 212 543 58 06 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

yurtdışı eğitim danışmanlığı

Bir cevap yazın

WhatsApp Edu Vizyon
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Kanada Eğitim Danışmanlığı
Merhaba ; Kanada Eğitim Rehberine Hoş Geldiniz :) Samimi ve tamamen ücretsiz bir şekilde Kanada'da eğitim danışmanlığı istiyorsanız şimdi bizimle iletişim kurun.