Kanada’ya Dönüş

915
Kanada’ya Dönüş
Kanada Eğitim Danışmanlığı

Kanada’ya geri dönmeye hazır mısınız ?

Üniversiteniz onaylanmış bir öğrenim kurumu mu?

Kanada’ya dönmesi planlanan uluslararası öğrenciler, federal hükümetin COVID-19 kılavuzuyla artık seyahat kısıtlamalarını daha iyi anlayabilir ve planlamalarını ona göre yapabilirler.

Federal hükümet , Öğrencilerin 20 Ekim 2020’den sonra Kanada’ya dönebileceklerini duyurduktan sonra,  şimdi dönüşün tüm aşamalarında sağlık ve güvenlik kurallarına uyulmasını denetleyen bir kılavuz yayınladı. Bu kılavuz, Kanada’nın 2023 yılına kadar 1,2 milyon yeni daimi ikametgahı kabul etmeyi planladığı Kasım ayı başlarında yaptığı açıklamayı takip ediyor. Bu grubun, mezun olduktan sonra ülkede kalan çok sayıda uluslararası öğrenciyi içermesi de öngörülmektedir.

Yakında üniversiteye geri dönüyorsanız, kesinlikle tüm yönergeleri okumalısınız . Aşağıda, Kanada’nın uluslararası öğrenciler için COVID-19 rehberinin bir özeti bulunmaktadır.

DLI’niz hükümet tarafından onaylanmalıdır

Yalnızca onaylanmış bir koronavirüse hazırlık planına uyan ve bir DLI’a sahip okullara geri dönüş sağlanacaktır.

Seyahat izniniz çalışma izninizden ayrıdır

Çalışma izniniz, seyahat etmek için yeşil ışık olarak yorumlanmamalıdır. Kanada Göçmenlik, Mülteciler ve Vatandaşlık (IRCC), seyahat için onaylanıp onaylanmadığınızı size bildirmek için sizinle iletişime geçecektir. Bu seyahat izninin okul, bölge ve bölgedeki duruma bağlı olarak herhangi bir zamanda iptal edilebileceğini sakın unutmayın.

Tüm COVID-19 semptomlarından kurtulmalısınız

Yapmanız gereken ilk şey, sağlıklı olduğunuzdan emin olmaktır. Kanada’ya döndüklerinde COVID-19 semptomları gösteren herhangi bir öğrenci veya refakatçi aile üyesinin Kanada’ya girişine asla izin verilmeyecektir. Kanada’ya semptomlarla gelenler, acil sağlık taraması için gönderilecek ve daha sonra daha fazla muayene için bir hastaneye nakledilebilecektir. Ülkeyi terk etmeden önce doktorunuzun iznini ve doğru sigorta poliçesine sahip olduğunuzu sakın aklınızdan çıkarmayın.

Giriş nedeninizi kanıtlamalısınız

Kanada’ya vardığınızda, onaylı bir DLI’da eğitim alacağınızı kanıtlamak için sınır görevlilerine gerekli belgeleri göstermelisiniz. Bu nedenle, evrak işlerinizi çözün ve onay izninizi hazır bulundurun. Sonuçta, göçmenlik bürosunda geri çevrilme riskiniz var ve asla risk almayın.

Sağlık sigortanız olmalı

Uluslararası öğrencilerden Kanada’da sağlık sigortası kapsamına uygunluklarını onaylamaları istenecektir. Sigortalı değilseniz, Kanada’ya dönmeden önce özel sigorta (COVID-19 kapsamı ile) almanız gerekir.

Karantinaya hazır olmalısın

Tüm öğrenciler, Kanada’ya vardıklarında 14 gün karantinaya girmeliler. Bundan önce, karantina yeri de dahil olmak üzere seyahatin tüm aşamalarında bir yüz maskesi veya örtü takmanız gerekecektir. Bu süre zarfında izole olacağınız için, yiyecek ve ilaç gibi temel ihtiyaçlarınızı karşılamalı ve kamusal alanlardan, özellikle yaşlılardan ve hastalardan kaçınmalısınız. DLI kurallarından biri de karantina için kaldığınız yerdeki banyo ve WC nin kesinlikle paylaşımsız olmasıdır.

Bu karantina planını hazırlamaktan sizin sorumlu olduğunuzu unutmayın. Hazırlanan bu karantina planı kesinlikle gideceğiniz okulun sorumluluk alanındadır. Ayrıca Türkiye’de ki yurtdışı eğitim danışmanlığı ile birlikte bu planı hazırlamanızı tavsiye ederiz.

Bir otelde bireysel konaklama rezervasyonu yapabilir veya bir ev sahibi ile yaşayabilirsiniz, bu durumda paylaşılan evde (ayrı bir yatak odası ve tuvalet kullanmak dahil) kendi kendinizi izole etmeniz gerekir. Airbnb konaklamar şimdilik bu planların dışında kalmış gibi görünüyor.

Karantinayı bozan herkes 75.000 Kanada dolarına kadar para cezasına çarptırılabilir veya altı ay hapis cezasına çarptırılabilir.  Bu nedenle, kurallara mutlaka uyun.

Kanada eğitim ve diğer yurtdışı eğitim programları hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacınız var ise bizi hiç çekinmeden 0 212 543 58 06 numaralı telefondan arayabilirsiniz.

yurtdışı eğitim danışmanlığı

Bir cevap yazın

WhatsApp Edu Vizyon
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Kanada Eğitim Danışmanlığı
Merhaba ; Kanada Eğitim Rehberine Hoş Geldiniz :) Samimi ve tamamen ücretsiz bir şekilde Kanada'da eğitim danışmanlığı istiyorsanız şimdi bizimle iletişim kurun.